Fiton Interi, mposhtet Roma

e mërkurë, 25 prill 2012

Me rezultat prej 3-1, Interi ka triumfuar si mysafir i Udineses, ndërkohë Roma është mposhtur në shtëpi nga Fiorentina me rezultat 1-2.
Skuadra nga Friuli kaloi e para në epërsi me anë të Danilos (6’), mirëpo ky rezultoi vetëm gol i nderit për vendasit.

Me dy gola të Wesley Sneijder (10’ dhe 28’), zikaltrit kthyen rezultatin në favor të tyre, ndërsa në të dyja rastet asistues ishte Milito.
Rezultatin përfundimtar e vendosi Ricardo Alvarez (38’), ashtu që Interi e fitoi ndeshjen që në pjesën e parë.
Nga ana tjetër, Roma dështoi në Stadio Olimpico, ku u mposht nga Viola.

Porsa filloi ndeshja (2’), Stevan Jovetic i kaloi mysafirët në epërsi dhe ky ishte rezultati i pjesës së parë.
Në gjysmën e dytë, Francesco Totti e barazoi rezultatin, mirëpo në minutat shtesë (90’+2), Andrea Lazzari shënoi për fitoren e Fiorentinas.

Interi aktualisht mban pozitën e gjashtë në tabelë me tri pikë më pak se pozita e tretë që mbahet nga Lazio. Ndërsa Roma gjendet një pozitë më poshtë dhe diferenca me vendin e tretë është pesë pikë.

Lajme Sportive Nga Vendi Dhe Bota © 2011 | Designed by RumahDijual, in collaboration with Online Casino, Uncharted 3 and MW3 Forum